Tipy na výlet

Okolím Velkého Dářka

Vydejte se s námi do krásné přírody k největšímu rybníku Českomoravské vrchoviny, kde se nachází mokřadní lesy, rozsáhlá rašeliniště s množstvím chráněných živočichů a rostlin, ale také kempy s plážemi, občerstvením a loděnicí. Malebným údolím s řadou rybníčků pak můžete dojít k dětskému ráji – Saloon expres se zahradní železnicí. ................

Devět skal

Devět skal

nejvyšší bod Žďárských vrchů s nadmořskou výškou 836 metrů

Olšiakovy sochy

Olšiakovy sochy

Michal Olšiak se narodil v roce 1978 ve Žďáře nad Sázavou a po vystudování gymnázia se střídavě věnuje malířství, sochařství a cestování. Má již za sebou přes 10 samostatných výstav.

Údolí řeky Doubravy

Údolí řeky Doubravy

Údolí Doubravy je přírodní rezervace v chráněné krajiné oblasti Železné hory. Území přírodní rezervace leží severovýchodně od Chotěboře v okrese Havlíčkův Brod. Řeka Doubrava vytváří na svém horním toku východně od Chotěboře (okres Havlíčkův Brod) pěkné skalnaté údolí. Údolí je od roku 1986 chráněno jako přírodní rezervace.

Naučná stezka Velké Dářko

Naučná stezka Velké Dářko

Naučná Stezka Dářko Rozloha Chráněné krajinné oblasti rozkládající se na historickém pomezí Čech a Moravy činí přes 709 km2 a k jejím nejzajímavějším významným krajinným celkům, pro tuto oblast specifickým, patří rašelinná sníženina geomorfologického okrsku Dářské brázdy.....

Víte, že Velké Dářko je často označováno za moře Vysočiny ?

Víte, že Velké Dářko je často označováno za moře Vysočiny ?

Nedaleko Žďáru nad Sázavou se nachází největší rybník Českomoravské vrchoviny o rozloze 206 ha. Zajímat Vás bude hlavně tamní rašeliniště. V minulosti sloužil rybník k zadržování vody pro pohon hamrů, pil a mlýnů na horním toku Sázavy.

občerstvení Na Hrázi Velké Dářko | tel.: 604 881 503, 725 009 199 | obcerstveni-darko@seznam.cz


 

Copyright © 2010 občerstvení Na Hrázi Velké Dářko | www stránky a optimalizace Autograph, Admin-NG